Wymiana tłumika

Nasze usługi

Wymiana tłumika

Układ wydechowy to bardzo ważny element każdego pojazdu, ma wpływ zarówno na komfort jazdy jak i na spalanie auta oraz pracę silnika. Układ wydechowy składa się z wielu elementów: rur i tłumików, wieszaków, obejm i innych podzespołów montażowych.

Prawidłowe funkcjonowanie układu wydechowego wpływa na komfort jazdy, pracę silnika oraz zużycie paliwa. Utrzymywanie układu wydechowego w dobrej kondycji jest niezwykle istotne, wpływa bowiem na moc samochodu oraz na to czy samochód spełni określone normy podczas badania technicznego. Mechanicy KRD Haliński dokonają pełnego i fachowego przeglądu układu wydechowego w Państwa aucie a w razie potrzeby dokonają niezbędnych napraw.

Naprawa układu wydechowego

Niestety układ wydechowy jest bardzo narażony na wszelkie uszkodzenia. Przyczyna tkwi głównie w jego lokalizacji. Umiejscowienie w podwoziu przyczynia się niejednokrotnie do powstania uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowym niekorzystnym elementem jest środowisko pracy i oddziaływanie czynników zewnętrznych, jak wilgoć, sól drogowa zimą, bądź wysoka temperatura latem. Szczególne zagrożenie dla sprawnej pracy układu wydechowego stanowi korozja. Naprawa układu wydechowego nie zawsze musi wiązać się kompleksową wymianą. W przypadku gdy uszkodzenie jest niewielkie, cały układ można uszczelnić lub wymienić jedynie poszczególne elementy.

Naprawa układu wydechowego krok po kroku:

  • ocena szczelność układu i zlokalizowanie uszkodzenia,
  • ocena stanu wieszaków elastycznych, a w razie potrzeby ich wymiana na nowe,
  • uszczelnienie połączeń poszczególnych elementów,
  • miejscowe naprawy danych elementów,
  • wymiana elementów uszkodzonych,
  • ostateczne pomiary szczelności naprawionego układu.