Geometria kół

Nasze usługi

Geometria kół

Geometria zawieszenia to kolejny bardzo istotny element, który wpływa zarówno na komfort prowadzenia pojazdu jak i na bezpieczeństwo kierowcy i pozostałych użytkowników dróg.

Jeżeli nasze auto w trakcie jazdy "ściąga" na prawą lub lewą stronę, bądź musimu mocno konttrować kierownicą w celu utrzymania prawidłowego kierunku jazdy, najprawdopodobniej przyczyną jest rozregulowana geometria kół. Mechanicy KRD Haliński wykonają profesjonalną geometrię zawieszenia, korzystając z nowoczesnych urządzeń. Jesteśmy w stanie zagwarantować optymalne ustawienie kół, dzieki czemu pojazd będzie prawidłowo poruszał się po prostej i dynamicznie pokonywał zakręty.

Na czym polega geometria kół?

Jeżeli geometria w pojeździe jest prawidłowa, koła ustawione są odpowiednio do nawierzchni i zawieszenia. Geometria to nic innego jak regularna kontrola i korekta ustawień, które podczas codziennej eksploatacji ulegają rozregulowaniu. Powodem tego stanu rzeczy jest zużycie poszczególnych podzespołów zawieszenia i układu kierowniczego. Korekta prawidłowych parametrów odbywa się podczas rutynowej kontroli, polega na montażu aparatury pomiarowej na kołach wraz ze skontrolowaniem ustawień. Następnie mechanik ustawia prawidłowe parametry poprzez sterowanie drążkami kierowniczymi i luzowanie połączeń, jednocześnie monitorując efekty zmian.

Jakie są parametry ustawienia kół:

  • zbieżność kół
  • kąt nachylenia i pochylenia
  • kąt wyprzedzenia osi sworznia
  • kąt pochylenia sworznia zwrotnicy