Wymiana rozrządu

Nasze usługi

Wymiana rozrządu

Układ rozrządu pełni niezwykle ważną rolę we współcześnie stosowanych silnikach. Jest on odpowiedzialny za prawidłowy dopływ mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za usuwanie z nich produktów jej spalania. To właśnie dzięki rozrządowi auto może generować odpowiednie osiągi.

Mechanicy KRD Haliński dysponują rzetelną wiedzą i doświadczeniem jak również dysponują odpowiednim sprzętem, pozwalającym na sprawną i profesjonalną wymianę rozrządu. Usługę jesteśmy w stanie wykonać bardzo szybko, ale z zachowaniem odpowiedniej dokładności, która ma tu ogromane znaczenie, gdyż rozrząd stanowi istotny element silnika spalinowego.

Kiedy wymienić rozrząd?

Regularna wymiana układu rozrządu to klucz do sukcesu. Wymiana paska lub łańcucha, rolki napinającej czy prowadzącej w odpowiednim czasie to element koniecznych do prawidłowego funkcjonowania każdego auta. Istotna jest dlatego obserwacja i systematyczna wymieniana elementów eksploatacyjnych. W przypadku zbyt rzadkich przeglądów lub złej diagnostyki może wystąpić niebezpieczna w skutkach kolizja zaworów z tłokami, co wiąże się z kosztowną i czasochłonną naprawą.

Ważne:

  • regularna wymiana rozrządu sprawi, że unikniemy poważnych awarii silnika
  • rozrząd powinniśmy wymieniać w granichach 70 do 150 tysięcy kilometrów
  • przy okazji montażu nowego rozrządu należy mieć na uwadzę również
    wymianę pompy cieczy chłodzącej