Wymiana oleju

Nasze usługi

Wymiana oleju

Wymiana oleju to jedna z podstawowych i zarazem najważniejszych czynności podczas eksploatacji samochodu. Poza olejem ważna jest również wymiana lub uzupełnienie pozostałych płynów eksploatacyjnych , jak płyn chłodniczy czy hamulcowy.

Mechanicy KRD Haliński pomogą dobrać najlepszy olej dla Twojego samochodu, a następnie sprawnie dokonają jego wymiany. Dla Twojej wygody wszystkie czynności odnotowane zostaną w komputerowej historii napraw pojazdu, oraz na zawieszce w komorze silnika. W większości modeli samochodów wymiana oleju wraz z bezpłatnym przeglądem trwa nie dłużej niż 30 minut.

Regularna wymiana oleju - dlaczego to takie ważne?

Aby nasz samochód funkcjonował prawidłowo i mógł służyć nam bez zarzutu przez długi czas, należy pamiętać o regularnej wymianie oleju. Dlaczego? Olej silnikowy odpowiada za prawidłowe chłodzenie i smarowanie tłoków silnika, a co za tym idzie, bez niego silnik nie może prawidłowo funkcjonować. Jeżeli poziom oleju jest zbyt niski, w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia silnika, co wiąże się z czasochłonną i drogą naprawą. Olej silnikowy odgrywa największą rolę na krótkich odcinkach trasy, podczas częstego zwalniania i przyspieszania, czyli w szczególności podczas jazdy po mieście. Podczas wymiany oleju pamiętajmy również o wymianie filtra oleju. Zużyty filtr bowiem nie jest w stanie spełnić podstawowej roli, czyli oczyszczenia oleju z mikrozanieczyszczeń, które z kolei wpływają negatywnie na eksploatację silnika.

Ważne:

  • wymiana oleju powinna odbywać się według zaleceń producenta
  • standardowo wymiana jest co 10 000 - 15 000 km lub raz do roku
  • nie należy stosować oleju do silników benzynowych w silnikach typu diesiel i na odwrót
  • nie wymieniajmy oleju samodzielnie, zdajmy się na wiedzę i doświadczenie fachowych mechaników
  • unikajmy podczas jazdy niskich obrotów
  • silnik, który pracuje na niskich obrotach posiada znacznie mniejszą smarowalność
  • nie ignorujmy kontrolki informującej o niskim poziomie oleju.