Jakie czynności serwisowe podejmuje się w przypadku awarii rozrusznika?

Rozrusznik powinien być sprawdzany systematycznie i w razie potrzeby regenerowany. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności gdy będziemy chcieli uruchomić silnik. Warto też raz na jakiś czas zmierzyć napięcie pomiędzy zaciskiem zasilającym rozrusznik, a jego obudową i nasłuchiwać pracy rozrusznika - dźwięk jest w stanie nam wiele powiedzieć o stanie tulei znajdujących się w jego wnętrzu.

Co odpowiada za sprawne działanie systemu klimatyzacji w aucie?

Co wchodzi w skład podstawowego przeglądu auta?

Podczas podstawowego przeglądu są sprawdzane poszczególne podzespoły: systemy elektroniczne, opony, klakson, podwozie, światła, hamulce, akumulator, wycieraczki, płyny eksploatacyjne, klimatyzacja.

Dlaczego tak ważna jest regularna kontrola zawieszenia w pojeździe?

Zawieszenie w samochodzie spełnia rolę amortyzatora, który tłumi wszelkie drgania wywołane nierównością drogi, decyduje też o stopniu przyczepności kół do nawierzchni. Podczas użytkowania poszczególne elementy zawieszenia ulegają zużyciu. Dlatego istotna jest ich regularna kontrola.

Kiedy powinniśmy wymienić olej w naszym samochodzie?

Wymiana oleju dokonywana jest według zaleceń przedstawionych przez producenta samochodu. Zazwyczaj sugeruje się wymianę co 10 000 – 15 000 km bądź też rok od ostatniej wymiany.

Dlaczego tak ważna jest regularna wymiana oleju w naszym aucie?

Olej silnikowy ma wpływ na prawidłowe chłodzenie i smarowanie tłoków silnika, a co za tym idzie, bez oleju silnik nie może prawidłowo funkcjonować. Przy zbyt niskim poziomie oleju może dojść nawet do uszkodzenia silnika, co wiąże się z czasochłonną i drogą naprawą.