Klimatyzacja samochodowa

Nasze usługi

Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja w aucie to dziś niemalże standard, jest w nią wyposażona większość pojazdów poruszających się po polskich drogach. Klimatyzacja to znaczny komfort i wygoda dla użytkowników, jednak nie należy zapominać o jej regularnym i profesjonalnym przeglądzie i czyszczeniu.

Użytkowanie nieserwisowanej klimatyzacji może być szkodliwe dla osób podróżujących autem. Nie zapominajmy, że przyczyną wielu infekcji górnych dróg oddechowych jest właśnie zanieczyszczona klimatyzacja. Dbając o regularny przegląd serwisowy mamy gwarancję, że klimatyzacja w aucie jest czysta i bezpieczna dla kierowcy i współpasażerów. Mechanicy KRD Haliński przeprowadzą pełen profesjonalny serwis klimatyzacji, wraz z jej ewentualną naprawą, uzupełnieniem oraz oczyszczeniem i odgrzybieniem całej instalacji.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Podczas serwisu w autach nowszej generacji, wyposażonych w klimatyzację automatyczną, na początku sprawdzamy elektronikę pokładową, co daje informację o wystąpieniu ewentualnych błędów (np. spadki ciśnienia). Kolejny element to wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki, oraz sprawdzenie szczelności układu. Istotnym elementem dla zdrowia użytkowników jest odgrzybianie, czyli proces dezynfekcji, mający na celu usunięcie z układu bakterii i mikroorganizmów. Podczas serwisu klimatyzacji wymienia się również filtr kabinowy, którego rolą jest zatrzymywanie zanieczyszczeń takich jak kurz, czy pył. Co 2-3 lata zaleca się dodatkowo wymianę osuszacza. Kropką nad "i" jest oczyszczenie układu z zabrudzeń oraz analiza odpływu wody z parownika.

Powody, dla których warto regularnie serwisować klimatyzację:

  • regularny serwis sprawi, że klimatyzacja posłuży nam dłużej
  • sprawna klimatyzacja gwarantuje komfort jazdy w letnie dni
  • dezynfekcja klimatyzacji i wymiana filtra kabinowego sprawia, że powietrze wpadające
    do pojazdu jest pozbawione drobnoustrojów, pyłku lub kurzu