Diagnostyka komputerowa

Nasze usługi

Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka komputerowa to coraz bardziej popularna usługa, która polega na weryfikacji danych znajdujących się w komputerze pokładowym naszego auta. Usługa lokalizuje większość usterek jak również pomaga w ocenie stanu technicznego pojazdu, w związku z czym jest szczególnie polecana osobom zainteresowanym kupnem auta używanego.

Dla większości użytkowników diagnostyka komputerowa kojarzy się jedynie z popularnym kasowaniem błędów np. po wymianie oleju lub żarówki. Diagnostyka komputerowa wykonana przy pomocy profesjonalnego sprzętu, czyli komputera i oprogramowania serwisowego, pozwala nam na rozwiązanie wielu poważniejszych problemów. KRD Haliński dysponuje specjalistycznym sprzętem diagnostycznym, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko wykryć i naprawić błędy jak również przeprowadzić diagnostykę poważniejszych usterek.

Na czym polega diagnostyka komputerowa?

Dziś niemalże każde z aut jeżdzących po naszych ulicach jest wyposażone w tzw. komputer pokładowy, który ma za zadanie komunikować użytkownikom, czy w pojeździe występują nieprawidłowości, błędy czy być może poważniejsze usterki. Diagnostyka komputerowa jest specjalistycznym badaniem samochodu, które wykonuje się przy pomocy testera diagnostycznego. Tester podłączamy do komputera pokładowego w aucie i sprawdzamy ogólną kondycję pojazdu, informacje o usterkach jakie występują, ich przyczyny i siedliska oraz parametry odbiegające od normy.

Doświadczony mechanik ocenia stan techniczny pojazdu porównując wartości, które występują w pojeździe z wartościami określonymi przez producenta. W przypadku, gdy parametry danego podzespołu nie są zgodne z normą, jest to odnotowane przy pomocy konkretnego kodu błędu.

Diagnostyka komputerowa to:

  • kasowanie kodów
  • odczytywanie kodów błędów
  • weryfikowanie sprawności poszczególnych elementów wykonawczych
  • sprawdzanie pracy zapłonu
  • korekta czasy wtrysku
  • ocena prędkości obrotowej silnika
  • kontrola parametrów pojazdu